ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درمانهای ارتوسرجری

ارتوسرجری چیست؟

درمانهای ارتودنسی همراه با جراحی فک و صورت

این روش درمانی برای اصلاح مشکلات شدید اسکلتی و دندانی که در سنین رشد مراجعه نکرده و یا قابل درمان نبوده اند، معمولا در انتهای دوره بلوغ انجام می شود. در این روش همکاری ارتودنتیست و جراح فک و صورت الزامی است و لذا می بایست بیمار قبل از شروع درمان توسط ارتودنتیست و جراح معاینه شده و پس از بررسی و تعیین طرح درمان نسبت به شروع درمان اقدام گردد.

شروع درمان

معمولا می بایست درمان توسط ارتودنتیست آغاز شود و دندانهای هر فک نسبت به خود آن فک با استفاده از دستگاه های ارتودنسی ثابت و یا ترکیبی از دستگاه های ثابت و متحرک تنظیم و مرتب گردد. در این صورت باید پس از اتمام مرحله ارتودنسی و قبل از جراحی شرایط به گونه ای آماده باشد که پس از جراحی روابط دندانی مطلوب و قابل قبولی حتی المقدور فراهم گردد.

انجام جراحی

در این مرحله بیمار جهت انجام جراحی به جراح مراجعه و پس از هماهنگی نسبت به جراحی اقدام می شود. پس از انجام جراحی مجددا بیمار به ارتودنتیست ارجاع داده می شود.

انتهای درمان

مراحل انتهایی درمان جهت حفظ نتیجه عمل انجام می شود. در انتهای درمان و پس از تثبیت وضعیت، دستگاه های ثابت ارتودنسی از دهان بیمار خارج شده و پلاک های متحرک و ثابت نگهدارنده جهت نگهداری وضعبت در دهان قرار می گیرد که حداقل به مدت یکسال می بایست دردهان حفظ شود.

دوست دارید لبخندی زیباتر داشته باشید؟ با ما تماس بگیرید ۲۲۷۱۱۶۳۳

ولیعصر بالاتر از پارک وی، ساختمان پزشکان زعفرانیه 1590، واحد 11

شماره تماس

۲۲۷۱۱۶۳۳

ساعت کاری

شنبه تا چهارشنبه: 20-16

تعیین وقت اینترنتی

[email protected]